170 lat SP 14

170 lat Szkoły Podstawowej nr 14 w Gliwicach

Słowa: „Trudno pozostać obojętnym wobec miejsca, w którym się zostawia część swojego życia” stały się mottem uroczystej akademii uświetniającej Jubileusz Stu siedemdziesięciolecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 14 im. Stefana Żeromskiego w Gliwicach, która odbyła się 21 czerwca 2017 r. W tym dniu z ogromnym szacunkiem i sentymentem wspominaliśmy osoby, które przez minione lata kształtowały wizerunek naszej szkoły: dyrekcję, emerytowanych nauczycieli i pracowników. W trakcie akademii zgromadzeni na niej uczniowie i nauczyciele mogli zapoznać się z historią naszej szkoły, przekazaną w formie prezentacji, a całość uświetnił występ Zespołu „Sośniczanie” i chóru szkolnego. Na korytarzu można było oglądać i podziwiać wystawę pt. „Stara Szkoła”. Uroczystość oraz wystawa zostały przygotowane przez panie: Irenę Kunas, Jolantę Jasińską, Magdalenę Zygałę, Katarzynę Dróbkę i Agnieszkę Just.

Każdy jubileusz skłania do zadumy i stanowi przyczynę refleksji nad mijającym czasem. 170-lecie Szkoły Podstawowej nr 14 w Gliwicach stało się okazją do wspomnień, które na zawsze pozostały w pamięci wielu pokoleń. Szkoła to miejsce, w którym pozostawiamy cząstkę siebie.

• sto_siedemdziesiat_latIII001
  • sto_siedemdziesiat_latIII002