^ Back to Top
facebook

Szkoła Podstawowa nr 14

im. Stefana Żeromskiego w Gliwicach

Aktualności

IX Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Form Teatralnych Formy 2015

W środę 25 XI 2015 r grupa uczniów klas 1 - 3 uczestnicząca w zajęciach kółka teatralnego prowadzonego przez panie – Jolantę Jasińską i Katarzynę Poloczek wzięła udział w IX Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Form Teatralnych  Formy 2015 organizowanym przez Dom Dziecka nr 3 w Gliwicach. Konkurs był organizowany pod patronatem prezydenta miasta – Pana Zygmunta Frankiewicza. Dzieci przedstawiały „Złoto rybka czyli bojka o przepadzitych ludziach”. Dzieci zajęły I miejsce. Wygrały dla szkoły drogocenny cyfrowy aparat fotograficzny FUJI, który zostanie wielką pamiątką i wspomnieniem wtedy, kiedy nasi mali aktorzy staną się już absolwentami naszej szkoły. 

Oto nazwiska naszych zwycięzców:

Antonina Duda          klasa 1a

Zuzanna Kozub          klasa 1a

Rozalia Bieńkowska   klasa 1b

Jesika Banach             klasa 1b

Agata Osowska          klasa 1b

Julia Kornaga             klasa 1e

Amelia Kucharska      klasa 1e

Oliwier Derdoń          klasa  2a

Anita Reich                klasa 2e

Martyna Michnowicz klasa 2e

Weronika Stach          klasa  2e

Małgorzata Bac          klasa 3a

Igor Dębski                klasa 3a

Emilia Gawryjołek     klasa  3a

Jakub Lachowski        klasa 3a

Natalia Olszewska      klasa 3a

Aleksandra Zimon      klasa 3a

Beniamin Kopiec        klasa 3b

Wiktoria Mydlak        klasa 3c

Bardzo cieszymy się z tej wielkiej wygranej i życzymy dzieciom dalszych sukcesów, zaangażowania w ramach zajęć kółka teatralnego „Magiczny teatrzyk”. 

 • teatr15001
 • teatr15002
 • teatr15003
 • teatr15004
 • teatr15005
 • teatr15006
 • teatr15007
 • teatr15008
 • teatr15009
 • teatr15010
 • teatr15011

Simple Image Gallery Extended

 

Konkurs Piosenki i Prac Plastycznych pt. „Jesienne Nutki”

Uczennica klasy 3 a Małgorzata Bac brała udział w Konkursie Piosenki i Prac Plastycznych pt. „Jesienne Nutki” organizowanym przez Studio artystyczne Maciej w Zabrzu. Jak ogłaszano nadesłano ponad 100 prac. Małgosia otrzymała wyróżnienie. To ogromny sukces. Gratulujemy!

 • plastyka_nutki001
 • plastyka_nutki002

Simple Image Gallery Extended

Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny Razem z Nami 2015 

W naszej szkole odbyła się XII edycja Międzyszkolnego, Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego „RAZEM Z NAMI”- dotyczącego osób niepełnosprawnych. Tematem tegorocznej edycji konkursu było: KAŻDY INNY - WSZYSCY RÓWNI”

Konkurs Plastyczny adresowany był do dzieci klas I - III szkół podstawowych Miasta Gliwice i powiatu gliwickiego, korzystających ze świetlic szkolnych. Jego celem było przybliżenie dzieciom problemów, z jakimi spotykają się na co dzień osoby niepełnosprawne, uwrażliwienie na ich potrzeby, a przez to akceptację ludzi sprawnych inaczej.

Każda edycja konkursu dotyczyła innego zagadnienia: Niepełnosprawni w pracy, domu i w szkole, Przyjazne otoczenie i przystosowane miejsca w miastach dla wszystkich osób niepełnosprawnych i co się z tym wiąże: pojęcie barier architektonicznych, kampanii parkingowej, uprawiania sportów, paraolimpiad, wspólnych zabaw, integracji, zooterapii.

Plastyczne zmagania cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród gliwickich dzieci Na konkurs wpłynęły 42 prace.

XII edycję konkursu zamknął uroczysty wernisaż, połączony z wręczaniem nagród laureatom. Wystawę prac uświetnili artyści-Ambasadorzy Kampanii Społecznej Pozytywni.Gliwice.Pl ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Gliwicach.

 • magda1
 • magda2
 • magda3
 • magda4
 • magda5
 • magda6
 • razem_z_namii0001
 • razem_z_namii0002
 • razem_z_namii0003
 • sw8

Simple Image Gallery Extended

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Mój przyjaciel miś" 2015

Święto Pluszowego Misia 2015

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia, który już od ponad 100 lat towarzyszy dzieciom w ich codziennych radościach i troskach. Z tej okazji SP 14 ogłosiła konkurs plastyczny dla uczniów klas pierwszych pt. "Mój przyjaciel Miś". Warunkiem udziału było samodzielne namalowanie portretu misia. Na konkurs wpłynęło 80 prac plastycznych. Komisja konkursowa, która oceniała dzieła młodych artystów miała bardzo trudne zadanie z wyłonieniem najlepszych prac.

Wyniki konkursu:

I miejsce Hanna Sumisławska SP28

II miejsce Natalia Wójcik SP20

III miejsce Antonina Duda SP14

Wyróżnienia:

Antonina Krupa SP28

Zofia Kołtowska SP8

Jacek Witkowski ZS-P 6

Zuzanna Kozub SP14

Wiktoria Rasek SP14

Kamil Smolka SP14

Lena Chochoła SP32

Milena Ogłodek Akademia Montessori

Julia Wszołek SP14

Natalia Wuzik SP14

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie DZIĘKUJEMY i zapraszamy do udziału w następnych konkursach. 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Simple Image Gallery Extended

Konkurs plastyczny "Wielkanocna kartka" 2016 

Uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w konkursie plastycznym "Wielkanocna kartka", zorganizowanym przez Panią Sylwię Malcharczyk.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Kacper Stępień
II miejsce - Bartosz Świerczek
III miejce - Natalia Gajlewicz

Gratulacje !!! 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Simple Image Gallery Extended

 

Międzyszkolny Konkurs Komputerowy klas III

 II miejsce - Łukasz Bury, Sara Jerzykowska

EFS
Szkoła bez przemocy
Szkoła z Klasą