^ Back to Top
facebook

Szkoła Podstawowa nr 14

im. Stefana Żeromskiego w Gliwicach

Aktualności

Uczniowie naszej szkoły w dniach 04.03.2017 - 08.03.2017, uczestniczyli w projekcie unijnym organizowanym przez Europejskie Forum Młodzieży edycji projektu szkoleniowego „EuroWeek – Szkoła Liderów” w miejscowości Międzygórze w Ośrodku Wczasowym „SŁONECZNA”

 

Program „EuroWeek – Szkoła Liderów” obejmujmował 5 bloków tematycznych:

„Praca w grupie”

„Kierowanie”

„Kultury świata”

„Europa – stosunki międzynarodowe”

„Liderstwo”.

„Studia i praca” (dotyczy szkół Ponadgimnazjalnych)

Część zajęć (do 50 %) była prowadzona w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy EFM z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii, Rumunii, Dominikany, Argentyny, Meksyku, Litwy, Łotwy, Indonezji, Chin, Hiszpanii, Gruzji, Finlandii, Wietnamu, Ekwadoru, Kenii, Nepalu, Indii, Kolumbii, Turcji i Peru.

Poziom języka angielskiego został dopasowany do grupy. Istnieje możliwość tłumaczenia niektórych zajęć. Program organizowany jest przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu, Together Europe, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Gospodarki, Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, Akademią Morską w Szczecinie, przedstawicielami konsulatów, ambasad oraz  parlamentarzystów europejskich.

Europejskie Forum Młodzieży podczas uroczystej Gali Wolontariatu, która odbyła się w Warszawie zostało wyróżnione i nagrodzone przez prezydenta RP. Wyróżnienie zostało przyznane jako wyraz szczególnego uznania za pracę i aktywne realizowanie postulatów Europejskiego Roku Wolontariatu oraz priorytetów Komisji Europejskiej i Narodowej Agencji Programu „Młodzież w działaniu” w ramach Europejskiego Wolontariatu.

Program Euroweek jest realizowany od ponad 20 lat

Ponad 50 osób zaangażowanych jest w program „Euroweek”, posiadamy ponad 30 wolontariuszy z 25 krajów świata. Wolontariusze goszczeni w ramach programu „Euroweek” są to najlepsi kandydaci wybrani z tysięcy osób z całego świata, którzy zgłaszają się do programu „Euroweek”. Posiadają oni duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Projekt Euroweek uznawany jest przez młodzież i nauczycieli jako jeden z najciekawszych programów edukacyjnych w Polsce.

Organizacją i opieka nad uczniami naszej szkoły zajęły się Panie Danuta Szyp i Joanna Hus.

Oto fotorelacja z pobytu.

 • euroweek_a
 • euroweek_b
 • euroweek_c
 • euroweek_d
 • euroweek_e
 • euroweek_g
 • euroweek_j
 • euroweek_m
 • euroweek_p
 • euroweek_r
 • euroweek_t
 • euroweek_y
 • euroweek_yw
 • euroweek_yy
 • euroweek_z

Simple Image Gallery Extended

EFS
Szkoła bez przemocy
Szkoła z Klasą