Spotkanie autorskie z pisarką panią Renatą Piątkowską

19.04.2017 r. klasy III b i III c uczestniczyły w spotkaniu z autorką książek dla dzieci i młodzieży panią Renatą Piątkowską, które odbyło się w Bibliotece Miejskiej. Pisarce towarzyszyła lektor, pani Malwina Kożurno.Renata Piątkowska będąc miłośniczką zwierząt jest między innymi autorką książek o pieskach: „Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie”, kotkach: „Mruk”, konikach: „Zbój”. W książkach tych uwrażliwia ona dzieci na krzywdę bezdomnych, opuszczanych zwierząt, opowiada o tym, że chęć posiadania zwierzątek należy bardzo dokładnie przemyśleć. Po każdym wystąpieniu Renaty Piątkowskiej stosowny fragment książki czytała pani Malwina Kożurno. Interpretacja pani Malwiny wywoływała ogólną radość u dzieci.

Twórczość Renaty Piątkowskiej pomaga dzieciom zrozumieć świat. Jej książki uczą, bawią i wychowują. Wiele tytułów autorki znajduje się na Złotej Liście Fundacji ABCXXI. Za swoją książkę „Wieloryb”, podejmującą problematykę odmienności i tolerancji wśród dzieci, pisarka otrzymała Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, natomiast za „Na wszystko jest sposób” II nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren. Pani Renata pisze o rzeczach i sprawach codziennych, z którymi każde dziecko może się zetknąć.

• spotkanie_autorskie0003
  • spotkanie_autorskie0004