^ Back to Top
facebook

Szkoła Podstawowa nr 14

im. Stefana Żeromskiego w Gliwicach

Aktualności

Projekty biblioteki szkolnej

Magiczne Klasowe Drzewko Czytelnicze

W 1 semestrze tego roku szkolnego biblioteka szkolna szkoły podstawowej zaprosiła wszystkich uczniów klas 1-3 oraz 4-6 do udziału w realizacji dwóch całorocznych projektów edukacyjnych. Miały one na celu zainteresować dzieci czytaniem książek i zachęcić je do systematycznego korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej.  Do współpracy zostali również zaproszeni wychowawcy edukacji wczesnoszkolnej oraz poloniści.  Dzieci z klas 1-3 poprzez uczestnictwo w projekcie MAGICZNE KLASOWE DRZEWKO CZYTELNICZE odwiedziły bibliotekę szkolną, czytały bajki z rożnych krajów Europy, tworzyły indywidualnie bajkowe śnieżynki oraz zespołowo klasowe zimowe drzewko czytelnicze.  W 1 semestrze każda klasa mogła otrzymać maksymalnie 21 punktów.  Cześć druga i podsumowanie projektu nastąpiło w 2 semestrze. Punkty z 1 i 2 semestru wyłoniły zwycięski zespół klasowy.

Klasowa Ścianka Czytelnicza

Starsi uczniowie z klas 4-6 brali udział z kolei w projekcie TWORZYMY KLASOWĄ ŚCIANKĘ CZYTELNICZYCH INSPIRACJI. Poprzez realizację poszczególnych zadań uczniowie mieli okazję do systematycznego kontaktu z biblioteką szkolną i książkami o różnej tematyce. Mogli też podzielić się z innymi dziećmi informacjami o przeczytanych ciekawych książkach. Realizacja projektu była kontynuowana w 2 semestrze i wtedy suma punktów wyłoniła zwycięski zespół klasowy. 

 • biblioteka1
 • biblioteka10
 • biblioteka11
 • biblioteka12
 • biblioteka13
 • biblioteka14
 • biblioteka15
 • biblioteka16
 • biblioteka18
 • biblioteka19
 • biblioteka2
 • biblioteka20
 • biblioteka3
 • biblioteka4
 • biblioteka5
 • biblioteka6
 • biblioteka7
 • biblioteka8
 • biblioteka9

Simple Image Gallery Extended

EFS
Szkoła bez przemocy
Szkoła z Klasą