Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych J. W. Goethe powiedział: Ile języków znasz tyle razy jesteś człowiekiem. 26 września jest ustanowionym przez Radę Europy świętem języków obcych znanym pod nazwą Europejski Dzień Języków Obcych. Propagujemy w tym dniu języki obce obowiązujące w Europie, wskazujemy na ich przydatność i potrzebę uczenia się. W br. w naszej szkole uczniowie klas 4-7 Szkoły Podstawowej oraz wszystkich klas gimnazjalnych też starali się zachęcić do nauki języków, co uwidocznili wykonując flagi państw europejskich oraz plakaty słowne. Efekty ich prac mogliśmy obejrzeć w całej szkole. Uczniowie wysłuchali także audycji pt. ‘ Dlaczego warto uczy się języków obcych” oraz wzięli udział w przedstawieniu Królewna Śnieżka w trzech językach.

• jezyk_a
  • jezyk_b