Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2018

W październiku Biblioteka szkolna obchodziła swoje święto z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W ramach obchodów uczniowie naszej szkoły brali udział w różnych konkursach i zajęciach zorganizowanych przez nasze bibliotekarki panią Dorotę i panią Grażynę oraz plastyka panią Sylwię.
Klasy 1 rysowały "Ulubioną postać z bajki".
Klasy 2 i 3 wykonywały "Urodzinową kartkę z życzeniami dla Biblioteki szkolnej " a uczniowie klas 4-7 udowadniali w swoich pracach plastycznych, że "Książkę można czytać wszędzie".
W klasach 6 i 7 odbyła się też godzina głośnego czytania wybranych fragmentów książek pod hasłem "Czytamy razem o mnie, o tobie, o nas".
Oprócz tego uczniowie klas 2 i 3 i wszystkich klas starszych mogli wziąć udział w rankingu na ulubioną książkę i stworzyć Listę Przebojów Książkowych.
Wyróżnione prace uczniów oraz gazetki z okazji święta biblioteki szkolnej można było zobaczyć w obu budynkach szkoły na korytarzu na parterze.
Za wszystkie piękne prace plastyczne oraz za udział we wspólnej zabawie serdecznie wszystkim dziękujemy!!
A wyróżnienie w konkursach otrzymali :
Ala, Paulina i Ola z klasy 1 A
Judyta, Zuza, Bartosz, Kuba, Weronika i Julia z klasy 1 B.
Adrian,Tomek i Agatka z klasy 1C.
Zuza, Julia, Maja, Wiktoria, Jessica i Marcin z klasy 2 A.
Maciek, Zuza i Weronika z klasy 2B.
Szymon, Gabriel, Marcin, Krystian, Oliwier, Paweł, Szymon i Emilka z klasy 2 C.
Maja z klasy 2 D.
Z klas starszych wyróżnienie otrzymali:
Tosia, Ola, Zuza, Lena i Zuza z klasy 4 A.
Zuza, Julia i Julka z 4 B.
Wiktor i Mateusz z 4 D.
Mają, Weronika, Dominika, Zuza z klasy 5 C
Natalia, Martyna i Patrycja z klasy 5 B.
Dominika, Julia, Dominika, Wiktoria, Zuza, Wiktoria, Hubert i Karolina z klasy 6C.
Ula z klasy 7C.

• d