Święto Pieczonego Ziemniaka 2018

„Święto pieczonego ziemniaka”

Wrzesień to wykopki, a październik czas, by świętować „Dzień Ziemniaka”.

Dzięki uprzejmości naszego Księdza Proboszcza i pomocy panów – Krzysztofa i Adama dzieci z klas 1-3 z ZSO nr 14 uczestniczyły we wspaniałej zabawie, w której główną rolę odgrywał ziemniak. Dowiedziały się skąd do nas przybył, co kiedyś zjadano z ziemniaka, czy był taki pyszny.

Pani przedstawiła „Historię Króla Bulwy”, dzieci naśladowały sceny. Było wesoło.

A potem rozgrzewka i zawody. Były biegi z ziemniakiem na łyżce, skoki z ziemniakami, podawanie ziemniaka nad głową i wiele innych konkurencji. Każdy starał się jak mógł. Wielką radość sprawiło dzieciom szukanie ziemniaków na skwerku i liczenie, kto więcej ich znalazł.

Po wysiłku fizycznym, było coś dla ciała. Panowie upiekli nam w ognisku smaczne ziemniaczki, dodatkiem był pyszny sos czosnkowy, surówka z jabłek i marchewek.

Wszystko było znakomite, dzieci bardzo grzeczne.

Pogoda dopisała, impreza nam się udała. Miło i wesoło spędziliśmy czas.

• ziemniak_1801
  • ziemniak_1802