^ Back to Top
facebook

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Gliwicach

Szkoła Podstawowa nr 14 im. Stefana Żeromskiego w Gliwicach

Aktualności

Spotkanie autorskie z pisarką panią Renatą Piątkowską

 

19.04.2017 r. klasy III b i III c uczestniczyły w spotkaniu z autorką książek dla dzieci i młodzieży panią Renatą Piątkowską, które odbyło się w Bibliotece Miejskiej. Pisarce towarzyszyła lektor, pani Malwina Kożurno.Renata Piątkowska będąc miłośniczką zwierząt jest między innymi autorką książek o pieskach: „Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie”, kotkach: „Mruk”, konikach: „Zbój”. W książkach tych uwrażliwia ona dzieci na krzywdę bezdomnych, opuszczanych zwierząt, opowiada o tym, że chęć posiadania zwierzątek należy bardzo dokładnie przemyśleć. Po każdym wystąpieniu Renaty Piątkowskiej stosowny fragment książki czytała pani Malwina Kożurno. Interpretacja pani Malwiny wywoływała ogólną radość u dzieci.

Twórczość Renaty Piątkowskiej pomaga dzieciom zrozumieć świat. Jej książki uczą, bawią i wychowują. Wiele tytułów autorki znajduje się na Złotej Liście Fundacji ABCXXI. Za swoją książkę „Wieloryb”, podejmującą problematykę odmienności i tolerancji wśród dzieci, pisarka otrzymała Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, natomiast za „Na wszystko jest sposób” II nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren. Pani Renata pisze o rzeczach i sprawach codziennych, z którymi każde dziecko może się zetknąć. 

 

 • spotkanie_autorskie0003
 • spotkanie_autorskie0004
 • spotkanie_autorskie0005
 • spotkanie_autorskie0007
 • spotkanie_autorskie0008
 • spotkanie_autorskie0009
 • spotkanie_autorskie0010
 • spotkanie_autorskie0011
 • spotkanie_autorskie0012
 • spotkanie_autorskie0015
 • spotkanie_autorskie0016
 • spotkanie_autorskie0018
 • spotkanie_autorskie0019
 • spotkanie_autorskie0020
 • spotkanie_autorskie0021
 • spotkanie_autorskie0022
 • spotkanie_autorskie0023
 • spotkanie_autorskie0024
 • spotkanie_autorskie0025

Simple Image Gallery Extended

 

EFS
Szkoła bez przemocy
Szkoła z Klasą