Akcja - Żonkile

Nienawiść jest łatwa. Miłość wymaga wysiłku i poświęcenia.”

Dyplom

Autorem tych słów jest Marek Edelman- niezwykły Polak, lekarz, społecznik, jeden z przywódców powstania w getcie warszawskim, które rozpoczęło się 19 kwietnia 1943 roku. Właśnie mija kolejna rocznica. By upamiętnić powstanie, Muzeum POLIN już po raz ósmy organizuje ogólnopolską akcję społeczno- edukacyjną Żonkile.

Czy my dzisiaj, żyjący 77 lat po tych wydarzeniach powinniśmy pamiętać o tym, co wtedy miało miejsce? Czy nas to dotyczy? Tak. Dlaczego? Bo pamięć o przeszłości jest jedną z tych wartości, które jednoczą ludzi, nadają nam wspólną tożsamość- niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.

W tym roku ambasadorami akcji są: Andrzej Seweryn, Dorota Wellman, Barbara Kurdej-Szatan, Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski. 20 kwietnia w poniedziałek na Facebooku Muzeum Polin wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć online w wydarzeniach przygotowanych przez Muzeum. Zachęcamy do aktywnego udziału i zapraszamy: https://polin.pl/pl/zonkile-2020-online

Akcja społeczno - edukacyjna "Żonkile"

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję społeczno - edukacyjną "Żonkile"
@polinmuseum #AkcjaŻonkile
Nasi uczniowie na znak pamięci i szacunku wobec tych, co zginęli, posadzili w domowym zaciszu wirtualne żółte żonkile - symbol pamięci #ŁączyNasPamięć

Wspomnijmy tych, którzy ginęli bez żadnej nadziei, sami pielęgnując życzliwość, wzajemny szacunek, troskę o dobro wspólne i solidarność z potrzebującymi.

• zonkil0001
  • zonkil0002