Festiwal Miasta Gliwice

W dniu 7 i 8 września nasza szkoła, z inicjatywy  pani dyrektor Iwony Pochopień brała udział w Festiwalu Miasta Gliwice. Impreza rozpoczęła się od tzw. Wielkiej Parady, która barwnym korowodem przeszła z Rynku do Parku Chopina. Naszą szkołę reprezentowała pani Renata Mazur wraz z uczniami w strojach śląskich, którzy nieśli transparent z napisem Sośnica ZSO 14. Bardzo aktywnie pomagała nam Rada Dzielnicy Sośnica.

Na stoisku przydzielonym dla naszej szkoły obywały się warsztaty plastyczne. Dzieci wykonywały opaski z kwiatami, lampkami górniczymi, ilustrowały legendy związane z naszą dzielnicą, układały bibułkowe kwiaty. Kwiatami tymi ozdabiana była ogromna widokówka, ukazująca Zamek Piastowski, na której widniał napis z pozdrowieniami z Gliwic. Opiekunkami tych warsztatów były panie: Sylwia Malcharczyk, Joanna Kwiecińska i Elżbieta Adamczyk. Bardzo pomocne były też nasze hostessy z klasy VII c Brandys Wiktoria, Brandys  Dominika, Mydlak Wiktoria  oraz Kunowska Emilka. Dziewczynki z uśmiechem na twarzy zachęcały dzieci do pracy twórczej, wszystko objaśniały, podawały przybory.

Za wszystko dziękujemy!

• festiwal_miasta1