Rekrutacja do klas pierwszych

Nabór uczniów do klas pierwszych w roku szkolnym 2020/2021

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Gliwicach informuje, że nabór uczniów do klasy I na rok szkolny 2020/2021 zamieszkałych w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 14 rozpoczyna się 2 marca 2020 r.

Rejon Szkoły Podstawowej nr 14 – Obwody SP 14

Rodzice/ prawni opiekunowie składają wniosek w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 14 przy ul. Jedności 35, w godz. 7.30 – 12.30 lub przy ul. Przedwiośnie 2.

Wniosek zapisu dziecka – do pobrania Karta zapisu do klas 1 w naszym obwodzie lub dostępna w sekretariacie szkoły przy ul. Jedności 35

Oświadczenie rodziców o miejscu zamieszkania dziecka w obwodzie naszej szkoły

Rekrutacja do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych dla kandydatów którym ustalono obwód, dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły – Zarządzenie nr PM-/817/20 Prezydenta Miasta z dnia 24 styczeń 2020 ( załącznik nr 1)

Dokument rekrutacja - załącznik 1

Wniosek o przyjęcie dziecka – do pobrania Wniosek poza obwodem lub dostępny w sekretariacie szkoły przy ul. Jedności 35

Oświadczenie rodziców

Szanowni Państwo, Szanowni Rodzice

Uprzejmie informujemy, że od 2 marca 2020 roku trwa nabór uczniów do klasy I, przypominamy o obowiązku zapisania dziecka 7- letniego do szkoły (ur. w 2013 r.).

Zgodnie z wolą rodziców dzieci 6-letnie (urodzone w 2014 roku), mogą rozpocząć naukę jeśli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok, w którym ma rozpocząć naukę w szkole lub posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

W związku z koniecznością ograniczenia kontaktów bezpośrednich między ludźmi, informujemy, że wszelkie kontakty rodziców ze szkołą będą odbywały się jedynie drogą telefoniczną i elektroniczną. W celu indywidualnego spotkania i jego celowości proszę kontaktować się ze szkołą telefonicznie.

Karty zapisu do klasy pierwszej w roku szkolnym 2020/2021 dla uczniów zamieszkałych w obwodzie szkoły (karty rekrutacyjne) można pobrać ze strony internetowej szkoły w zakładce „Rekrutacja do klas pierwszych”. Po wypełnieniu dokumentów można je zeskanować i przesłać na e-mail szkoły (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Po wznowieniu zajęć lekcyjnych należy dostarczyć oryginały kart rekrutacyjnych do sekretariatu szkoły.

W przypadku braku możliwości zeskanowania dokumentów rekrutacyjnych, karty zapisu dziecka do klasy pierwszej proszę zostawić na portierni w budynku szkoły przy ul. Przedwiośnie 2, w godz. 7.00 – 15.00. Po weryfikacji dokumentów pracownik szkoły skontaktuje się z Państwem telefonicznie, tylko w przypadku konieczności uzupełnienia dokumentów lub wprowadzenia poprawek.

Rekrutacja do klasy pierwszej w roku szkolnym 2020/2021 dla uczniów zamieszkałych poza obwodem szkoły rozpocznie się z dniem 11 maja 2020 r.