Rekrutacja do klas pierwszych

Nabór uczniów do klas pierwszych w roku szkolnym 2022/2023

Zgłoszenie dziecka do szkoły zamieszkałego w obwodzie szkoły

Zgodnie z art. 130 ust. 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe (Dz. U. z 2020 r., poz. 910 z późn. zm.) do klasy I publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód, dzieci i młodzież zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu. Informujemy, że od 8 lutego 2021 roku trwa nabór uczniów do klasy I, przypominamy o obowiązku zapisania dziecka 7- letniego do szkoły (ur. w 2015 r.). Zgodnie z wolą rodziców dzieci 6-letnie (urodzone w 2016 roku), mogą rozpocząć naukę, jeśli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok, w którym ma rozpocząć naukę w szkole lub posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Lista ulic należących do obwodu Szkoły Podstawowej nr 14:

Dzionkarzy, Gankowa, Jana Kasprowicza nr 39 i 41, Jedności, Jesienna, Karola Goduli, Młodego Górnika, Młodopolska, Młodzieżowa, Na Filarze, Pogodna, Poznańska (od 1 do 30), Przedwiośnie, Przyszłości, Sołtysia, Stefana Żeromskiego, św. Michała, Tylna, Wielicka, Wiślana, Władysława Sikorskiego (nr parzyste wszystkie,  nieparzyste od 1 do 25), Wschodnia.

Dokumenty dla rodziców dzieci chcących złożyć zgłoszenie potwierdzające rozpoczęcie
od 1 września 2022 r. nauki w naszej szkole:

Po wypełnieniu dokumentów można je zeskanować i przesłać na e-mail szkoły Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub złożyć w skrzynce podawczej zostawić na portierni
w budynku szkoły przy ul. Przedwiośnie 2, w godz. 7.00 – 15.00. Po weryfikacji dokumentów pracownik szkoły skontaktuje się z Państwem telefonicznie, tylko w przypadku konieczności uzupełnienia dokumentów lub wprowadzenia poprawek.

Rekrutacja do klasy pierwszej w roku szkolnym 2022/2023
dla uczniów zamieszkałych poza obwodem szkoły

Termin rozpoczęcia: 9 maja 2022 r.

Dokumenty:

• Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy 1 Szkoły Podstawowej nr 14 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 prowadzonej przez miasto Gliwice od 1 września 2021 r. (ten dokument składa się w terminie 9.05.2022-20.05.2022 do godz. 15:00) Wniosek (wersja_pdf )
  • Oświadczenie rodziców woli przyjęcia dziecka na listę do klasy I Szkoły Podstawowej nr 14 od 1 wrzesnia 2022 r. ( ten dokument składa się po zakwalifikowaniu kandydata w terminie 26.05.2022 - 1.06.2022 do godz. 15.00  ) Oświadczenie (wersja_pdf] )
  • Uchwała nr XXIV/610/2017 Rady Miasta Gliwice z dnia 30 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, którym ustalono obwód, dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły Uchwła  (wersja_pdf)
  • Zarządzenie Nr PM-5344/2022 Prezydenta Miasta Gliwice z dnia 18 stycznia 2022 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego w tym terminów składania dokumentów, na rok szkolny 2022/2023 do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Gliwice. Zarządzenie  (wersja_pdf)

Po wypełnieniu dokumentów można je zeskanować i przesłać na e-mail szkoły (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub złożyć w skrzynce podawczej zostawić na portierni