Projekt „Mam - y tę moc!

Projekt "Mam-y tę moc"

W żadnej szkole żadne dziecko nie powinno być wykluczane, dyskryminowane. Nie powinno doświadczać przemocy. Projekt „Mam - y tę moc! Czyli życzliwość nic nie kosztuje” to cegiełka w budowaniu społeczności wolnej od ocen i osądów innych, otwartej, życzliwej na drugiego człowieka, empatycznie reagującej na sytuacje, które ją spotykają. Inicjatywa zakłada budowanie wśród dzieci pozytywnych wzorców relacji i norm, współtworzenie świata bez przemocy, w którym jest miejsce dla każdego i w którym każdy czuje się bezpiecznie i akceptowany.

„Mam - y tę moc! Czyli życzliwość nic nie kosztuje” to autorski projekt antydyskryminacyjny realizowany w naszej szkole w czerwcu w ramach ogólnopolskiego projektu Szkoła Równego Traktowania. W przedsięwzięciu bierze udział 60 szkół w całej Polsce.

Projekt adresowany był do dzieci z klas czwartych (kl. IV B i IV C), które uczestniczyły w cyklu 3 dwugodzinnych zajęć warsztatowych, pogrupowanych w wątki tematyczne wokół pojęć: prawo, dyskryminacja, empatia.

Mam-y tę moc

Scenka