Sukcesy przedmiotowe

Rok szkolny 2021/2022

Przegląd inscenizacji teatralnych

Marzenia się spełniają.

Szkolne koło językowo-teatralne otrzymało długo wyczekiwaną statuetkę za zajęcie I miejsca w Przeglądzie Szkolnych Inscenizacji Teatralnych – Perypetie. Nasze koło zajęło jednocześnie 1 i 2 miejsce prezentując wiersze Tadeusza Różewicza w trzech językach.

• abc

II Konkurs recytatorski w języku niemieckim

5 kwietnia 2022r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 3 edycji Konkursu Recytatorskiego  poezji angielskiej  i niemieckiej, który odbył się w ZSO nr 8. W konkursie wzięło udział 56 uczniów z kilkunastu gliwickich szkół. Uczniowie recytowali różne wiersze w wybranym przez siebie języku, prezentując równocześnie swoje talenty aktorskie. Poziom prezentowany przez dzieci był bardzo wysoki, a jury miało wielki problem z wyłowieniem zwycięzców. Michalina Urbaniak z klasy 8e prezentująca wiersz w języku niemieckim zajęła 2 miejsce, natomiast blisko podium znaleźli się Maria Kuś (klasa 5c) oraz Emil Szulik (klasa 8e) prezentujący wiersze w języku angielskim. Gratulujemy❤

• def

Miejski konkurs piosenki szkolnej

ZSO nr 5 w Gliwicach zorganizowało Miejski Konkurs Piosenki Szkolnej i Przedszkolnej pt Rozśpiewani, nad którym honorowy patronat objął Prezydent Miasta Gliwice- Adam Neumann oraz Teatr Miejski w Gliwicach. Udział zgłosiło ponad 70 grup. Komisja składająca się z profesjonalnych muzyków, absolwentów akademii muzycznych wyłoniła zwycięzców.

W kategorii piosenki anglojęzyczne:

I  miejsce zajęły dzieci z kółka języka angielskiego z ZSO nr 14.

Zaśpiewały piosenkę "Don't worry be happy".

Wyróżnienie zdobyły dzieci z kółka j. angielskiego z ZSO nr 14

Zaśpiewały piosenkę "It's a beatiful day".

W tej kategorii dzieci przygotowała Pani Małgorzata Pociask.

Zdobywcy I miejsca  będą prezentować się podczas Koncertu Laureatów Konkursu "Rozśpiewani", który odbędzie się 11 kwietnia 2022 r. na scenie Centrum Kultury Victoria w Bojkowie.

• lll
  • mmm

Konkurs Liczba Pi

W dniu 14.03.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 21 odbył się konkurs"  Lczba Pi". Celem konkursu było uświadomienie, że wiedza matematyczna przydaje się w bardzo wielu codziennych sytuacjach, również tych związanych z zabawą  i przyjemnym spędzeniem czasu. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Pierwszą tworzyły: Lidia Kopiec, Michał Filipowicz, Dawid Darliński, Marcin Orlicki. Druga uczniowie: Wiktor Guła, Piotr Ścieszka, Mateusz Kozłowski  Marcin Przybysz.

Nasz szkoła zajęła I i II miejsce. Serdeczne gratulacje dla naszych zwycięzców i życzymy dalszych sukcesów

• pi