Zapowiedzi szkolne

Biesiada Barbórkowa

Zapraszamy górników, rodziny, znajomych, mieszkańców naszej dzielnicy na uroczyste spotkanie z okazji Dnia Górnika, które odbędzie się 5 grudnia 2019 r. o godz.17.00 w budynku ZSO nr 14 przy ul. Przedwiośnie 2.

Ogólnopolskie Konkursy

W tym roku pragnę zaprosić Państwa do udziału w trzech ogólnopolskich III Ogólnopolskim Konkursie Kaligraficznym "Piórem i Pazurem" 2020II Ogólnopolskim konkursie plastycznym "Buntowniczki" 2020II Ogólnopolskim konkursie literackim "Buntowniczki" 2020. Poniżej zamieszczam krótkie opisy konkursów oraz adresy stron, na których mogą Państwo znaleźć więcej informacji. Załączam również pełne regulaminy konkursów.

PIÓREM I PAZUREM

Po raz trzeci Szkoła Podstawowa nr 140 im. Kazimierza Jeżewskiego w Warszawie we współpracy z Warszawskim Domem Kaligrafii zaprasza do udziału w konkursie kaligraficznym. W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć formułę konkursu i zaprosić do zabawy dzieci i młodzież oraz dorosłych także spoza Warszawy. Każdego roku staramy się wybierać tematy, które wpisują się w to, co dzieje się wokół nas. W III edycji konkursu proponujemy Wam przepisanie jednego, wybranego artykułu "Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka"

Termin nadsyłania prac: 17 stycznia 2020 r. do Szkoły Podstawowej nr 140 im. Kazimierza Jeżewskiego, ul. Wilgi 19, 04-831 Warszawa. Liczy się data wpływu pracy do placówki.

Po szczegóły zapraszamy na FB https://www.facebook.com/PioremiPazurem/ oraz stronę projektu https://pioremipazuremsp140.blogspot.com/

BUNTOWNICZKI

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy oraz Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Jeżewskiego, przy ul. Wilgi 19 w Warszawie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w II Ogólnopolskim konkursie plastyczno-literacki "Buntowniczki".

Konkurs  oparty jest na książkach "Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek" t.1 oraz t.2 E. Favilli, F. Cavallo wyd. Debit

Zadaniem uczestników konkursu literackiego jest: "nominowanie" Buntowniczki - Polki, która nie została opisana w książce, poprzez napisanie artykułu biograficznego (na wzór tych z książki). W teście muszą znajdować się następujące informacje: imię, nazwisko, data urodzenia (ew. śmierci), pochodzenie, wykonywany zawód/profesja oraz motto, które przyświecało Buntowniczce lub zdaniem uczestnika najlepiej ją charakteryzowało. Ponadto z tekstu powinno wynikać jakie cechy pomogły Buntowniczce osiągnąć sukces, a także jakie przeszkody musiała pokonać w swoim życiu.

Zadaniem uczestników konkursu plastycznego jest wykonanie portretu wybranej Buntowniczki z książki "Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek" t.1 oraz t.2 E. Favilli, F. Cavallo wyd. Debit

Termin nadsyłania prac to: 17 stycznia 2020r. - do siedziby Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 26 - Kulturoteka Błękitna, ul. Błękitna 32, 04-663 Warszawa z dopiskiem: KONKURS "Buntowniczki"

Po szczegóły zapraszamy na FB https://www.facebook.com/buntowniczki2018/

Buntowniczki

Piórem i Pazurem

EUROWEEK

Zapraszam chętnych uczniów od klasy IV do VIII na Projekt Szkoleniowy EuroWeek w roku szkolnym 2019/20, który odbędzie się 24 – 28.02.2020 r.(poniedziałek – piątek). Jest to wycieczka dydaktyczna w rejon Sudetów, gdzie w ciągu 5-ciu dni uczniowie mają okazję „szlifować” język angielski. Zajęcia prowadzą studenci z całego świata. Koszt wyjazdu wynosi 400 zł = pobyt +   przejazd ( kwota za autokar jest uzależniona od ilości uczniów), Zapisy oraz zaliczkę przyjmuje p. Danuta Szyp. Zaliczka w kwocie 100 zł. powinna być wpłacona do 10.11.2019 r.

Zapraszam na stronę internetową www.euroweek.pl, tu znajdziecie więcej informacji na temat projektu.